بسم الله الرحمن الرحيم

خاطراتي مستند از عمليات عاشورايي بدر در اسفندماه 1263 در منطقه شرق دجله عراق

خاطراتي مستند و ميداني از عمليات عاشورايي بدر :

عمليات بدر ، قسمت پنجم ، خط همايون ، روز اول

طبق قولي که به همرزمان زخمي در کانال داده ام ، سريع وضعيت أسف بار کانال را براي سردار زلفخاني معاونت دلاور گردان حر شرح داده و خواستار چندنفر از نيروها شدم تا براي آوردنشان اقدام کنم ، سردار دستي به سرم کشيده و با لبخند شيريني گفت : حسابي خسته شدي دلاور ، برو يه کم استراحت کن ، از کانال هم خيالت راحت ، چندتا آمبولانس و تعدادي از امدادگران و حمل مجروحان در راهند ، الانه که ديگه برسند .
در گوشه اي نشسته و سرم را به ديواره سرخ و بلند گودال تکيه داده و مشغول تماشاي اطراف شدم ، از دوتا گردان حدوداً 500 نفره ، حدود 80 يا 90 نفر باقي مانده بوديم که تعدادي هم پانسمان کرده و مجروح بودند ، با اين وضعيت به احتمال زياد بايد عقب مي کشيديم .
رزمندگان دلاور ، شب گذشته چنان خطرات و اتفاقات عجيب و غريبي را پشت سر گذاشته بودند که اکثراً خسته و بي رمق ، گوشه اي افتاده و بخواب رفته بودند ، صداي ناله هاي جانسوز چند مجروح که چشم انتظار آمبولانس هستند ، محيط گودال را بسيار غم بار و ناراحت کننده کرده است ، سردار وزيري فرمانده گردان و تعدادي از فرماندهان گردان حضرت علي اکبر (ع) در گوشه اي جمع شده و مدام با گوشي هاي بيسيم در حال صحبت هستند ، آنقدر خسته هستم که عين تماشاي اطراف ، چشام بسته شده و به خواب شيريني فرو مي روم .

ادامه مطلب.

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

Billy آوا رزا دانلود بانک لینک های دانلود فیلم ، دانلود سریال و دانلود آهنگ میباشد. (کانون فرهنگی و هنری امام حسن مجتبی(علیه السلام Cheryl مساجد تدبر محور Jeremy Nicole electronic/network خدمات بازرگانی و تجاری در چین و ایران